Implantacja zębów

Niekiedy trzeba ząb usunąć z uwagi na próchnicę, traci się go w późnym stadium paradontozy lub na skutek pobicia lub wypadku. Wtedy nie można już cieszyć się własnym garniturem kompletnego uzębienia, a problem należy rozwiązać w inny sposób. Przy utracie wielu zębów stosuje się protezy, natomiast w przypadku utraty pojedynczych sztuk, najpopularniejszym rozwiązaniem są implanty, które instaluje w gabinecie w kilku etapach dentysta. Lublin to siedziba doświadczonych chirurgów szczękowych, którzy prowadzą tego typu zabiegi. Implant, który po zabiegu się przyjmie, zwykle służy pacjentowi już do końca życia. Ponieważ wykonano go z materiałów syntetycznych, nasadę z tytanu, a koronkę z ceramiki lub polimeru, nie ulega on próchnicy, ponieważ enzymy drobnoustrojów z jamy ustnej nie działają na jego powierzchnię. Wykorzystane surowce dobrano tak, aby nawet u osób wrażliwych nie wywoływały alergii. Implant, który po wkręceniu solidnie wrósł w kości szczęki pacjenta, stanowi niezwykle trwałe rozwiązanie, które ma szansę przetrwać oryginalne zęby klienta. Ponieważ korona implantu wykonywana jest według indywidualnej specyfikacji przez protetyka w laboratorium, można doskonale dopasować jej kształt i kolor do naturalnych zębów, koło których zostanie zainstalowana. Nasada z tytanu, z uwagi na brak przewodnictwa świetlnego, może niekiedy nadawać dziąsłom nieco ciemniejszą barwę. Koronka natomiast jest praktycznie nie do odróżnienia od pobliskich żywych zębów. Niekiedy zaszczepianie śruby nie udaje się, ponieważ organizm odrzuca implant. Wtedy zabieg po pewnym czasie powtarza się – większość zakładów robi to wtedy za darmo.

Jeśli implant się przyjmie, przez kilka miesięcy pozwala mu się wrastać w kość i stabilizować w szczęce, a dopiero po tym okresie na trzon wkręca się koronkę. Na tym kończy się instalacja, a nowy ząb służy pacjentowi bez zarzutu. Niestety do implantacji zębów istnieją przeciwwskazania medyczne. Zabiegu nie przeprowadza się w stanach zapalnych jamy ustnej, aby uniknąć infekcji, oraz przy cukrzycy i paradontozie, z uwagi na trudne gojenie i osłabienie dziąseł. Jeśli jednak ktoś jest zdrowy i stać go na implanty do procedury wszczepiania przygotuje go bez problemu chirurg stomatolog. Lublin (dentysta-stomatolog.com) to miasto, w którym łatwo można sobie wykonać i zainstalować implant zęba, który do końca życia posłuży pacjentowi, stanowi więc niezłą inwestycję.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>