Masz cellulit? Idź do kosmetyczki

Problemy skórne dotyczą szerokiej grupy osób jedne z nich są poważniejsze inne mniej. Bez względu jednak na wagę problemu zazwyczaj wpływa on negatywnie na samoocenę danej osoby, a w skrajnych przypadkach może prowadzić do problemów z samoakceptacją i do trudności w kontaktach towarzyskich.

Skórka pomarańczowa to defekt, który pojawia się zwłaszcza u osób z nadwagą. Powoduje on powstawanie brzydkich dla oka pofałdowań. Osoby zmagające się z cellulitem największe katorgi przeżywają w okresie letnim, gdyż krępują się wyjść na plażę w stroju kąpielowym. Na szczęście z cellulitem można skutecznie walczyć!
Nieoceniona w tej kwestii jest oczywiście odpowiednia dieta znacznie ograniczająca spożycie potraw tłustych. Warto je zastąpić świeżymi warzywami i owocami. W walce z pomarańczową skórką skutecznie pomagają również ćwiczenia fizyczne, zarówno cardio wpływające na proces spalania tkanki tłuszczowej jak i siłowe, które modelują mięśnie.

W zmaganiach z cellulitem pomóc mogą również regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym, w którym można skorzystać z wielu innych zabiegów (Info – mmaolsztyn.pl). Wiele z nich w swojej ofercie ma liczne zabiegi zwalczające cellulit. Do najpopularniejszych z nich zaliczają się między innymi masaże, mikrodermabrazja, zabiegi laserowe czy też specjalistyczne maseczki termiczne.

Skuteczne zabiegi kosmetyczne

Jednym z najbardziej skutecznych zabiegów kosmetycznych na cellulit jest endermologia. Zabieg polega na kompleksowym masażu wybranej partii ciała przy pomocy specjalnej głowicy na końcu której znajdują się drobne wypustki. Owalny masaż ma zapewnić lepsze ukrwienie podskórnych naczyń, a ciśnienie jakie powstaje pomiędzy wałeczkami głowicy ma za zadanie rozbijać cellulitowe zbitki tłuszczu.

Przy problemach z cellulitem często zalecany jest również drenaż limfatyczny (Info – wikipedia.org). To również jest forma masażu wykonywanego przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Ciało pacjenta najpierw smarowane jest specjalną substancją rozgrzewającą, a następnie robiony jest okład termiczny najczęściej przy użyciu folii i koca. Aby terapia przyniosła zakładany skutek należy przeprowadzić przynajmniej dziesięć takich zabiegów.

Wybierając najlepszy salon kosmetyczny w Poznaniu nie warto kierować się ceną zabiegów. Znacznie ważniejsza może tu okazać się opinia zadowolonych klientek. Warto popytać wśród znajomych o radę przy wyborze kosmetyczki (Poznań – swiaturody.com). Pomocne mogą okazać się także fora internetowe – to na nich pod hasłem “kosmetyczka Poznań” można znaleźć wiele cennych uwag dotyczących poszczególnych salonów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>