Wszczepienie implantu zębowego

Implanty zębowe to jeden z najlepszych sposobów na uzupełnienie ubytków w uśmiechu. Na ich korzyść przemawia wytrzymałość oraz naturalny wygląd. Odpowiednio dopasowane do naturalnego kolorytu zębów nie wyróżniają się na ich tle. Kluczowe do skutecznego leczenia jest wybór profesjonalnego lekarza stomatologa.

Najprościej rzecz ujmując, implant zębowy zastępuje naturalny korzeń. Wykonany najczęściej z tytanu, umieszcza się go w dziąśle. Stanowi on bazę dla sztucznych zębów. Implant wszczepia się w kość, w efekcie czego dochodzi do integracji naturalnej tkanki kostnej z implantem. Zabieg składa się z trzech etapów.

W pierwszej kolejności stomatolog za pomocą specjalnych narzędzi wywierca w kości specjalny otwór. W otworze tym zostanie umieszczony implant. Zabieg powinien być poprzedzony wykonaniem zdjęcia pan-tomograficznego. Lekarz musi bowiem sprawdzić, czy ilość tkanki kostnej pozwala na wykonanie odwiertu. Gdy ilość tkanki kostnej jest niewystarczająca, lekarz może podjąć decyzję o wykonaniu jej regeneracji. Zabieg wszczepienia implantu odbywa się przy znieczuleniu, nie trwa dłużej niż 2 godziny.

W następnej kolejności należy czekać, aż wszczepiony implant zrośnie się z naturalną tkanką kostną. Trwa to kilka miesięcy, do góra pół roku. W tym czasie implant powinien zając stabilną pozycję.

Gdy implant jest już dobrze umiejscowiony w naturalnej tkance kostnej, stomatolog powinien dokonać nacięcia błony śluzowej. Przez kilka miesięcy, gdy implant zrastał się z tkanką kostną, błona śluzowa powinna obrosnąć wszczep. Na tym etapie stomatolog powinien nadać odpowiedni kształt implantowi. Wszystko po to, by była ona jak najlepiej wymodelowana pod przyszłą protezę.

Trzeci, końcowy etap polega na zamocowaniu sztucznego zęba. Oczywiście jego kształt, jak również kolor był ustalany wcześniej. Sztuczny ząb wykonuje się na podstawie wykonanego wcześniej wycisku. Sztuczny ząb powinien być przymocowany bezpośrednio do implantu. 

W upowszechnieniu implantów zębów na przeszkodzie stoi przede wszystkim cena. Dla wielu pacjentów jest ona wręcz zaporowa. Cena jednego implantu kształtuje się na poziomie około 3500 zł. Dlatego tak ważne jest to, by za wykonanie implantu zębowego zabrał się doświadczony specjalista.

Obecnie nawet w mniejszych ośrodkach miejskich jak Gliwice można znaleźć profesjonalistów z zakresu zakładania implantów. Profesjonalnego stomatologa najlepiej znaleźć za pośrednictwem sieci. W wyszukiwarce internetowej najlepiej posłużyć się frazą dentysta Gliwice implanty zębowe [tutaj: lista gabinetów z dentysta-stomatolog.com – Gliwice]. Na podstawie otrzymanych wyników wyszukiwań można porównać oferty. Warto zwracać uwagę przede wszystkim na opinię innych internautów, wyposażenie, jak również to, czy dany gabinet sięga po nowoczesne rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>